Pardubice

Datum konání: 
11. Duben 2009

Junioři – 69 kg    Pavel Janda – Šafář (SKP Pardubice)

Ve svém druhém utkání měl „Pavlík“ soupeře z SKP Pardubice = souboj dvou pardubáků, ale každý z jiného oddílu. Šafář vlétl do tohoto utkání „jako blázen“ a to co předváděl mělo do boxu hodně daleko.
Zpočátku byl Pavel díky své nezkušenosti zaskočen „plácáním soupeře“ a nedokázal ho zastavit, ale cca po jedné minutě se Pavel uklidnil a začal se prosazovat. Ve druhém kole už náš borec dominoval a absolutně vyčerpaného soupeře „zhasl“ po třetím počítání. Vyhráli jsme RSC ve 2. kole.

Junioři – 69 kg     Jiří Drbal – Štaud ml. (SKP Pardubice)

Tento zápas byl nominační na MČR juniorů. Těšil jsem se na box, protože „Drbyk“ bojoval proti soupeři, který je synem trenéra druhého pardubického oddílu SKP. Bohužel se opět o box nejednalo a to co předváděl Štand ml. byla katastrofa. Od diskvalifikace zachránilo Štauda ml. snad pouze domácí prostředí a nějaká ta porce „guláše“ pro rozhodčího, protože neustále se opakující „padání“ přilby, držení, sklánění atd. si zasloužilo více než jen jedno „veřejné napomenutí“. „Drbyk“ byl ve všech kolech jednoznačně lepší a soupeře tvrdě zasahoval. Vyhráli jsme jasně na body.

Junioři – 81 kg    Pavel Eliáš – Matas (BC Star Plzeň)

Na žádost plzeňského trenéra opakované utkání z Českých Budějovic. Borec Matas podal o dost lepší výkon než minule, ale totéž předvedl „Elián“. Pavel byl klidnější, techničtější a konečně se jeho síla projevila v úderech. Opět jsme vyhráli jasně na body.

Muži – 69 kg    Martin Kosniovský – Rangl (BC Třeboň)

Jeden z nejlepších zápasů dne. Martin nejen dle mého názoru první dvě kola vyhrál a třetí nerozhodně, ale rozhodčí to viděli jinak a vyhlásili vítězem Rangla. Evidentně nás rozhodčí poškodili a díky tomu jsme prohráli na body.

Muži –91 kg    Vratislav Vávra –Blažek (SKPŠ Praha)

Druhý zápas Vráti, ale tentokrát úplně opačný průběh. V prvním kole rozvážný box a vzájemné oťukávání. Druhé kolo začalo větší aktivitou soupeře, ale bez velkého úspěchu, Vráťa naopak v závěru kola poslal tvrdým zadním hákem Blažka k zemi a začal přebírat aktivitu. Do třetího kola nastoupil náš borec velice razantně s cílem nečekat na mnohdy „prapodivné“ hodnocení bodových rozhodčích a dalším tvrdým hákem poslal soupeře opět k zemi. Otřesený Blažek již nebyl schopen pokračovat. Vyhráli jsme RSC ve 3. kole.

Dominik Kuška a René Blažejovský byli připraveni nastoupit, ale bohužel zde nenašli soupeře.

Powered by Xperd - O.s. BC Pardubice © 2021- Login