Mistrovství ČR mužů a žen Karviná 2011 (4. – 6.11)

Datum konání: 
6. Listopad 2011

Na tomto mistrovství startoval z BC Pardubice pouze Martin Svoboda, je to náš odchovanec a i když několik let žije a trénuje v Ústí nad Labem, nikdy nechtěl přestoupit a v jiných oddílech vždy pouze hostoval. Pro Martina to bylo pravděpodobně jeho poslední vystoupení na MČR v roli boxera, protože v příštím roce ho budeme v ringu vídat v roli trenéra. Pokud půjde vše podle plánu, tak na příštím MČR již uvidíme další borce z BC Pardubice a to Jiřího Drbala, Dominika Kušku a Pavla Jandu kteří již výkonnostně „dorostou“.

Prvním soupeřem Martina byl mělnický Lukáš Plzák, tito soupeři se potkali na MČR v prvním kole už potřetí za sebou a tentokrát to byl trochu jiný obrázek i když i v minulých zápasech vyhrál Svoboda. A nebylo to tím že by Lukáš zaboxoval výrazně hůř, ale Martin potvrdil to co řekl v rozhovoru před zápasem, a to že má formu a dá do možná posledního roku své reprezentační kariéry vše. Svoboda inkasoval pouze pokud se netakticky pustil do boje na střední vzdálenost ale i tam tahal za kratší konec překvapivě Plzák, který je poslední roky resp. měsíce na velkém vzestupu. Musel tak sklonit hlavu před zkušeností na kterou ani jeho vůle po vítězství tentokrát nestačila. Martin vyhrál na body 16:3.

V boji o finále byl Martinův soupeř Jakub Bambuch z Ostravy, nebyl to jednoduchý zápas a Jakub se ukázal jako velký bojovník, nicméně „Svoboďák“ je zkušený boxer, nepřipustil žádné drama, vyhrál na body 25:17 a postoupil do finále.

Ve finále váhy -69kg nastoupil Martin proti Robertu Bilíkovi z Ostravy, tento zápas byl vrchol celého mistrovství, boxovalo se ve vysokém tempu a bojovnost byla neuvěřitelná. Po prvním kole vedl Bilík 6:3, ve druhém kole si Martin naběhl na kontr, byl počítán a toto kolo vysoko prohrál – po druhém kole vedl ostravský borec již 18:6. Třetí kolo si velmi šikovný Robert Bilík pohlídal a zaslouženě vyhrál.

Martin Svoboda prohrál na body 25:11 a získal stříbrnou medaili.

Powered by Xperd - O.s. BC Pardubice © 2021- Login