Jičín - 4. kolo oblastní soutěže SOB.

Datum konání: 
20. Listopad 2011

Dominik Kuška a Pavel Janda nestartovali – Domča odpočívá před mezinárodním turnajem Julia Tormy (25-27.11) a Pavel je zraněný.

Přípravka - 33 kg František Potužák – Bradáč (BC Jičín)
Franta nastoupil do svého prvního zápasu v boxu sebevědomě a předvedl perfektní pohyb po ringu a vůli vyhrát. Soupeřův tlak „vyrušil“ úhyby do stran a sám bodoval. Zápas skončil nerozhodně, ale vzhledem k domácímu soupeři, lze toto utkání považovat za vítězné. Franta se těšil na skutečný ring a utkání si užil, plnil pokyny trenérů a s jeho výkonem jsme maximálně spokojeni.

Přípravka - 52 kg Viktor Beran – Zima (BC Broumov)
Viktor také nastoupil ke svému prvnímu zápasu v boxu, v prvním kole byla znát jeho větší zkušenost i technická zdatnost a toto kolo jasně vyhrál, ve druhém kole se jeho soupeř „kousnul“ a Viktor jakoby zapomněl boxovat, pletl nohama, neměl vzdálenost a soupeř začínal srovnávat. Na začátku třetího kola se Viktor stále trápil, ale jeho konec byl opět v jeho režii – povedlo se mu několik kontrů zadní rukou a o vítězi nebylo pochyb, vyhráli jsme na body.

Muži - 69 kg Martin Kosniovský - Mesziar (BC Jičín)
Martinův soupeř je čerstvě stříbrný z MČR, plán byl eliminovat soupeřovu technickou zdatnost neustálím tlakem a nedopřát mu čas na přípravu útoku. Předpokladem pro tento plán je dobrý dvojitý kryt, výborná fyzická kondice a vůle vyhrát. První minutu bylo vše podle plánu, Martin útočil a  nenechal soupeře nic předvést. Bohužel na konci kola zapomněl na obranu – inkasoval tvrdý úder a zápas jsme prohráli RSC.

Muži - 69 kg Jan Maršálek - Jílek (BC Broumov)
Honza se věnuje hlavně MMA, box bere jako doplněk a zpestření přípravy, ve své premiéře v boxu předvedl dobrou techniku a taktiku = v 1. kole mírná převaha a 100% obrana, 2. kolo jasná převaha a stále 100% obrana, 3. kolo jasná převaha, 100% obrana a stále stupňovaný výkon podpořen 100% fyzickou kondicí - na druhé straně vyčerpaný soupeř, který nestíhá reagovat na Honzovi útoky = vyhráli jsme RSC ve 3. kole.

Muži - 91 kg Vítek Pavlíček - Port (SAC Praga - Praha)
Vítek nastoupil ke svému 2 zápasu po 2-leté pouze a narazil na soupeře, který byl pohybově o třídu výše. Nedokázal svého soupeře „zašlápnout“ přepadal do útoku a soupeř bodoval přední rukou – prohráli jsme na body.

Muži + 91 kg Vratislav Vávra - Lazar (SAC Praga - Praha)
Vráťovi se v tomto zápase nic nedařilo, moc chtěl, ale nedokázal si správně načasovat útok, „přepadával“ do úderů a byl nepozorný v obraně – prohráli jsme na body.

Děkujeme BC Jičín za perfektní atmosféru, prostředí a jako vždy bezchybnou organizaci.

 

Powered by Xperd - O.s. BC Pardubice © 2021- Login