Česká národní liga boxu - Rakovník

Datum konání: 
9. Únor 2013

Tohoto kola národní ligy se aktivně účastnilo 5 boxerů z BC Pardubice.

Přípravka – 37 kg František Potužák - Janoušek (Kutil Gym)
Pěkný zápas, ve kterém Franta předvedl dobrý pohyb po ringu a přehled, byl znatelně lepší než jeho soupeř, ale opět jsme doplatili na "hrůzostrašný" trend v rozhodování kategorie "přípravka" a to "kdykoliv je to jenom trochu možné" vyhlásit výsledek zápasu nerozhodně. Utkání skončilo NEROZHODNĚ, ale považujeme ho za vítězné. Můj názor je, že výsledek nerozhodně do boxu nepatří, je to alibi pro neschopné rozhodčí, kteří nedokážou určit lepšího boxera.

Kadeti – 63 kg Viktor Beran - Sychevský (Palaestra Praha)
Viktor začal proti tvrdému soupeři technicky a z pohybu se snažil kontrovat, ale tvrdost jeho úderů byla díky špatnému postoji žalostná, Sychevský si lezl do kontra úderů, ale tyto údery ho nedokázaly zastavit, stále proháněl Viktora po ringu a i když ho nezasahoval, měl optickou převahu. Pauza před 3 kolem otočila celé utkání, po důrazném vyjasnění situace s trenérem začal Viktor plnit zadání a rázem se situace změnila. Z místa kontroval soupeřovi útoky a ten po inkasovaných úderech ztrácel chuť boxovat. Třetí kolo jsme vyhráli jednoznačně a to rozhodlo o celém utkání. Vyhráli jsme na body.

Junioři – 69 kg Matěj Říha - Vais (Pražský Rohovník)
Mates se nezalekl tvrdého soupeře a excelentním pohybem eliminoval útoky Vaise, z ústupu krásně zasahoval a soupeře k ničemu nepustil. Očekával jsem jasnou výhru na body a po vyhlášení výsledku jsem kolaboval. Prohráli jsme na body. Šel jsem nahlédnout do bodovacích lístků a jejich stav mě utvrdil v tom, že někteří rozhodčí patří do "klecových lůžek"...jeden normální vidí vyhrát Matese 15:5 ostatní prohrát 14:4 a 12:7.

Junioři – 91 kg Petr Klement - Schovánek (SKB Plzeň)
Kléma neměl v kategorii juniorů soupeře a tak nastoupil v mužích, předvedl standardní výkon = dobře načasovaný útok a totální demolice soupeře. Vyhráli jsme ve druhém kole RSC.

Muži – 81 kg Pavel Janda - Štirbu (TJ TZ Rakovník)
Tak tohle byla velká paráda, tak natěšeného Jandiče jsem dlouho neviděl a jeho výkon mě po celém dni uklidnil. Jandič svého soupeře tvrdě zasahoval a to jak z ústupu, tak kontra údery a pokud zaútočil tak se také nemýlil. Vyhráli jsme na body rozdílem 2 tříd.

Celkově se toto kolo organizačně hodně nepovedlo, začalo se o 1,5 hodiny déle, neustále se měnilo pořadí dvojic a celé to podtrhli rozhodčí, kteří měli úroveň NULA!

Těšíme se na další spolupráci s firmou ISTT (www.IS-TT.cz) a na rostoucí výkony našich borců. Během několika následujících týdnů otevřeme v Pardubicích speciální výcvikové centrum boxu, které se bude specializovat na rozvoj našich závodníků s využitím nejmodernějších tréninkových metod, nebude chybět ani závodní ring a mnoho dalších pomůcek pro trénink boxu.

 

 

Powered by Xperd - O.s. BC Pardubice © 2021- Login