V nové sezóně borci z BC Pardubice ještě nezaváhali!!!

Datum konání: 
2. Listopad 2013

Pavel Janda hostuje v této sezóně za družstvo Chimera Fighters Plzeň, které startuje v 1. lize a extralize.

12.10 nastoupil Jandič v Plzni proti KB Baník Most + BC Česká Kamenice ve váze do 91 kg, bohužel oficiální soupeř nenastoupil a tak si Pavel střihnul "přátelák" s veteránem českého ringu Pavlem Šourem, kterému byl i přes cca 30 kg rozdíl důstojným soupeřem. Do Plzně se přijel podívat i Matěj Říha, když jsem zjistil, že další plzeňský boxer Jirka Štádler nemá soupeře, tak jsem ihned domluvil "přátelák" Říha - Štádler. Mates se 4 zápasy bojoval s velezkušeným borcem, který má stovky zápasů srdnatě a s maximálním nasazením, ukázal morálku a vůli.

27.10 boxoval Jandič 1. ligu proti SKS Arena Kladno a ve váze do 91 kg mu byl soupeřem David Matějka. Pavel předváděl dobrý pohyb po ringu, kterým eliminoval tvrdé, ale lehce viditelné údery kladenského borce a sám z ústupu "střílel" direkty, které procházely chatrnou obranou. Ve všech kolech jednoznačně lepší Janda vyhrál na body.

2.11 Česká národní liga boxu - Kladno

Junioři – 69 kg Matěj Říha - Lucák (BC STAR Plzeň)
Mates nastoupil proti obávanému soupeři, který má drtivý úder. V prvním kole jsme byli opatrní, dobrý pohyb po ringu a práce přední ruky znemožnila našemu soupeři jeho pokusy o tvrdé výměny. Ve druhém kole Mates stále v dobrém pohybu a k přední ruce přidával další 1-2 údery, do třetího kola jsme šli s lehkým bodovým náskokem a toho si byl vědom i soupeř, který zvýšil obrátky a snažil se Matěje "sestřelit", ale jednoduchá a jasná taktika, kdy pardubický boxer z dálky bodoval a pokud se soupeři podařilo přiblížit, tak jeden krátký úder, pevný kryt a zkrácení vzdálenosti nám zajistilo výhru i ve třetím kole. Vyhráli jsme na body.

 

Muži – 81 kg Pavel Janda - Dmitrof Svetlozar (The Champions Pribram)
Parádní podívaná kdy se proti sobě postavili bez přileb dva výborní boxeři. Dmitrof jako "zabiják" s "bombou" v levé i v pravé ruce a Jandič jako atlet disponující rychlostí, dobrýma očima a potřebným sebevědomím. Všechny 3 kola měla stejný průběh, Jandič maximálně pozorný v obraně a při jakémkoliv zaváhání soupeře rychlé a přesné údery, které přinášely body = pokud Dmitrof boxoval, tak Jandič pracoval pozičně na nohou s přední rukou a nenechal se přinutit k tvrdým výměnám, pokud si chtěl Dmitrof odpočnout, nebo byl rozhozen po nevydařeném útoku ihned inkasoval rychlé údery. Vyhráli jsme na body.

V nové sezóně jsme zatím 100% a naši borci vyhrávají s přehledem, ovšem není to zadarmo!!! Náročný trénink, který je nutný v přípravě na závodní box snesou jen někteří. Každý "krůček vpřed" je vykoupen nezměrnou dávkou sebezapření, vůle, litry potu a bolestí. Závodní box je pouze pro opravdové chlapy, kterým je největší odměnou zvednutá ruka při vyhlašování vítězů.
BOX JE PROSTĚ SUPER!

 

Powered by Xperd - O.s. BC Pardubice © 2021- Login