MČR mužů 2016 – Brandýs nad Labem

Datum konání: 
1. Prosinec 2016 - 3. Prosinec 2016

Z BC Pardubice se na toto mistrovství připravovali 4 borci – Jakub Svědík – 64 kg, Matěj Říha – 69 kg, Tomáš Laube – 81 kg a Lukáš Styblík + 91 kg. Bohužel Matěj onemocněl a Lukáš se nedostal mezi „nejlepší osmičku“ a tak startoval pouze Kuba a Tomáš.

Jakub Svědík postoupil rovnou do semifinále a tam „narazil“ na velmi zkušeného a šikovného Pavla Polakoviče (Dukla Olomouc), který má odboxováno mnohonásobně více utkání a je několikanásobný mistr ČR. Kuba se ovšem ničeho nezalekl, snažil se boxovat, ukázal srdce, ale soupeřův přehled a technika byla excelentní. Prohráli jsme TKO ve druhém kole, ale dobrý výkon.

Tomáš Laube ve čtvrtfinále boxoval s Danem Antošem (Boxing Poděbrady), jednalo se již o jejich 3 vzájemný duel a dva předchozí Tomáš vyhrál. Utkání bylo hodně vyrovnané, první kolo jsme vyhráli, druhé prohráli, v rozhodujícím třetím kole byl Tomáš přesnější a rozhodčí to dobře viděli. Vyhráli jsme na body. Bohužel si Tomáš v tomto utkání obnovil zranění lokte a do semifinále již nemohl nastoupit

Kuba i Tomáš získali při své premiéře na MČR bronzové medaile!!!

Powered by Xperd - O.s. BC Pardubice © 2021- Login