Česká národní liga - 7. kolo Nové Strašecí

Datum konání: 
14. Leden 2017

Letošní první klání se konalo kousek od Kladna v kulturním centru v Novém Strašecí, kde panovala výborná nálada a to i přesto, že účast boxerů byla nízká z důvodů marodky. Pořadatelé zvládli akci na jedničku, atmosféra byla vynikající, perfektní ozvučení, organizace nevázla, domácí koláče...co víc si přát. Za BC Chrudim se tohoto kola zúčastnili pouze dva boxeři, mládež skolila chřipka a BC Pardubice se připravuje na další kola.

Muži - 60 kg Jaroslav Jílek x Michal ( Polák FFF Rakovník )

Mezi juniory se nenašel vhodný soupeř, tak jsme nakonec souhlasili s tím, že Jarda i přesto, že mu je 17 let ( junior ), nastoupí v kategorii Muži – Elite. Před zápasem Jára cítil velkou nervozitu, ale hned po prvním gongu na soupeře vlétl a již v prvním kole musel být soupeř počítán po tvrdém úderu na spodek. Jarda parádně využil zkušenosti z tréninků, které byly před zápasem zaměřeny právě na tvrdé zvedáky. Soupeř byl ale taky pořádný tvrďák a další kola byla vyrovnaná. Podařilo se nám více útočit a neboxovat jen z ústupu. Zatím stále získáváme zkušenosti k rozložení sil v kolech 3x3 minuty, proto veškerý potenciál, který v Jardovi je, rozhodně nebyl využit a odnesl si ze zápasu i nějaký ten šrám, to však k boxu patří. Vyhráli jsme na body.

Muži – 75 kg Marek Lorenc x Jan Lédl ( Chiméra Plzeň )

Borec z Plzně nešel boxovat, ale šel se prát. Tohle byla opravdu bitva. Mára se v průběhu zápasu dokonce ocitl dvakrát mimo ring, kdy ho soupeř vytlačil a doslova z ringu vyhodil. Ringový rozhodčí tyto excesy moc neřešil, tak přišlo na řadu publikum, které rozhodčího vypískalo a snad celá hala v Novém Strašecí začala Márovi fandit, síla lidu byla nevídaná. V druhém kole jsme byly rádi za konečný gong, protože Mára už mlel opravdu z posledního a další útoky moc nezvládal. Ale na řadu přišlo závěrečné třetí kolo, do kterého nastoupil úplně někdo jiný, přistoupili jsme na to, že se půjdeme poprat o vítězství a soupeř se v závěrečném kole ocitl i na zádech a dostal tolik tvrdých úderů, které by ustál málokdo. Tento zápas by asi ocenili zejména příznivci MMA, či jiných bojových sportů. Sláva vítězům, čest poraženým, rozhodčí kolem ringu správně ocenili náš výkon - vyhráli jsme na body a výkonem jsme si získali místní publikum, přesto díky klukům z Plzně za výživný zápas!

 

Powered by Xperd - O.s. BC Pardubice © 2018- Login