Mistrovství ČR v boxu (kadeti a junioři) - Česká Kamenice 2017

Datum konání: 
21. Duben 2017 - 23. Duben 2017

Na tomto MČR startoval jeden borec z BC Chrudim a jeden z BC Pardubice, dalším nominovaným byl Lukáš Eppinger, ale v přípravě se zranil a nemohl nastoupit. Takto hodnotí vystoupení našich borců trenér Martin Dočkal.......

BC Chrudim mělo premiéru na republikové úrovni. Nominován byl junior Martin Hamsa ve váze do 81 kg. Marťasův přístup v přípravě nebyl ideální, ale šance udělat pěkný výsledek na MČR tu byla, tak jsme i přes tréninkový deficit vyrazili porvat se o medaili.
Už na prvním vážení v pátek ráno jsme měli 2kg nad limit, čímž mi dal Marťas jasný signál o tom, jak vše dodržoval......Nastoupil tedy v těžké váze, kde se ve vyřazovacích bojích utkal ze soupeřem Maťejkou z Třeboně. Ostudu jsme neudělali, ale fyzicky lépe připravený a silově lépe vybavený soupeř, nás jasně přeboxoval. Prohráváme na body a MČR pro nás končí.

Za BC Pardubice nastupuje v kategorii kadetů Jan Laube ve váze do 75 kg, los nám přál a tak Honzík dostal ve vyřazovacích bojích soupeře, kterého jsme prostě museli porazit. Kunc z Mostu inkasuje od začátku do konce tvrdé série direktů a už po prvním kole toho má očividně dost. V druhém kole musí Kunce po dalších tvrdých výměnách prohlédnou lékař, ale boj pokračuje. Do třetího kola trenér soupeře sundává rukavice a toto klání vyhráváme. Do semifinále má Honzík po jasné výhře velkou chuť a utkání zahajuje výborně. Zkušený soupeř Knor z Chlumce je zaskočený a nestíhá odvracet naše útoky. Honzík však postupně ubírá na aktivitě a soupeře nechává "zbytečně dlouho přemýšlet". Knor má čas boxovat to co umí a začíná kontrovat, postupně přebírá nad utkáním kontrolu a jde si pro vítězství. U Honzy chyběla větší bojovnost, proto si vyhrát nezasloužil, prohráváme na body. Jan Laube získává na tomto mistrovství bronzovou medaili.

Powered by Xperd - O.s. BC Pardubice © 2021- Login