MČR mužů a žen 2019 – Praha

Datum konání: 
2. Listopad 2019

Za BC Pardubice se na toto mistrovství připravovalo 9 borců = Jakub Svědík – 64 kg, Matěj Říha – 75 kg, Patrik Ducháč – 69 kg, Vojta Kverek – 81 kg, Ondřej Budera – 81 kg, Jan Maršálek – 69 kg, Markéta Tojnarová – 69 kg a Lukáš Styblík +91 kg. Honzík, Ondra a Lukáš Styblík bohužel nestartovali z důvodu zranění.

První den:

64 kg Jakub Svědík vs. Martin Pumpr (BCTN České Budějovice)
Kuba boxoval svůj box = velmi rychlé a razantní údery, dobrý pohyb a přehled. Jednoznačná výhra na body.

75 kg Matěj Říha vs. Křen Matiáš (Rebel Praha)
Velmi příznivý los a první dvě kola tomu odpovídala, Mates jasně dominoval a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohl nastat nějaký „problém“. Ve třetím kole, ale přišlo nečekané počítání Matese a jen s vypětím všech sil zápas doboxoval. Jasně vyhraná první 2 kola rozhodla o naší výhře na body.

69 kg Patrik Ducháč vs. Tomáš Ambrůžek (S.A.C. Praga Praha)
Tady byl naopak los velmi těžký a Patrik i přesto, že předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů prohrál. Prohráli jsme na body.

81 kg Vojta Kverek vs. Aleš Makovec (KBC Tábor)
Velmi vyrovnané a pěkné utkání, které Vojta vyhrál díky své houževnatosti a maximálnímu nasazení. Vyhráli jsme na body.

Druhý den:

64 kg Jakub Svědík vs. Jan Prokeš (SC Nové Strašecí)
Velmi těžký zápas, Kuba se dostal hned v úvodním kole do potíží a byl počítán. Potom ovšem předvedl velký obrat a dokázal získat všechny rozhodčí na svou stranu. Vyhráli jsme na body.

75 kg Matěj Říha vs. Vladimír Lengál (Řešeto Znojmo)
Matěj boxoval vyrovnaný zápas, ale stačilo párkrát zaváhat a velmi zkušený a silný soupeř ho ukončil. Prohráli jsme RSC ve 2. kole.
 

81 kg Vojta Kverek vs. Jan Mužík (Boxing Ostrava)
Vojta předvádí své maximum proti velmi zkušenému boxerovi, každopádně to zatím nestačí a prohráváme ve 3. kole RSC.

Třetí den:

69 kg Markéta Tojnarová vs. Martina Schmoranzová (Armex Děčín)
Markéta se na MČR dostala i přes to, že měla odboxovány pouze 2 zápasy a to díky své výkonnosti, která je na začínající boxerku velice vysoká. Její 100% nasazení v tréninku, velmi úspěšná a pestrá sportovní minulost spolu s neotřesitelným sebevědomím, touhou být 1* a věčným úsměvem je záruka úspěchu. Martina je nejlepší boxerka v ČR, její zkušenosti a schopnosti nám moc šancí na výhru nedávali, ale odboxovat pěkný zápas, z kterého budeme mít radost, bylo reálné. To se také stalo, Markétka boxovala skvěle a zápas si opravdu užila. Prohráli jsme na body.

64 kg Jakub Svědík vs. Pavel Polakovič (Dukla Olomouc)
Jakub nešel do třetího zápasu prohrát, ale vzhledem k bitvám, která absolvoval, nebyl bez „šrámů“ a únava už byla patrná. Boxer, proti kterému jsme nastupovali je excelentní technik a to také předvedl. Kuba dělal, co mohl, ale roztržené obočí a hlavně kvalita soupeře mu zastavila postup do finále. Prohráli jsme v 1. kole RSC.

MČR mužů a žen 2019 bylo pro BC Pardubice to nejúspěšnější v historii. Nejde nám jen o výsledky zápasů a získané medaile, ale daleko důležitější je pro nás nálada v týmu a průběh zápasů. Všichni předvedli skvělé výkony na hranici svých schopností, odhodlání a touhu podat maximální sportovní výkon. Všichni z BC Pardubice si byli oporou, vycházeli si vstříc, vzájemně si pomáhali, podporovali atd. Díky tomu všemu si budeme dlouho užívat intenzivní pocit radosti a spokojenosti.

MČR mužů a žen 2019 – Praha
MČR mužů a žen 2019 – Praha

Powered by Xperd - O.s. BC Pardubice © 2022- Login